باغ های کوکنهوف در هلند

هلند به عنوان کشور گل ها شناخته می شود و باغ های کوکنهوف بزرگترین باغ های گل در جهان است. هر روز 7 میلیون پیاز گل در این باغ ها کاشته می شود. در این باغ انواع گل و گیاه وجود دارد. اگر به هلند سفرکردید حتما به این باغ های زیبا نیز سری بزنید و عطر و بوی خوش آن جا را استشمام کنید. رنگ آمیزی زیبای باغ که به خاطر وجود انواع گل می باشد چشم و دل هر بیننده ای را می رباید.

باغ های دیدنی

 

باغ و قلعه مارکوئیساک در فرانسه

در فرانسه در کنار قلعه ها و کاخ های قرن هفدهم، باغ های زیبا و سرسبزی وجود دارد. درختان شمشاد، درختان سرو، سیکلامن یا همان گیاه نگونسار، صنوبرهای سنگی ایتالیایی در این باغ دیده می شود. فرانسه با باغ های سلطنتی ای و معروفش شهرت یافته است. مسیر عبور در این باغ 5  کیلومتر  امتداد دارد.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی 

خانه ییلاقی در ایتالیا

این مکان در تیوولی ایتالیا است و به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شده است. این خانه ییلاقی یکی از زیباترین باغ ها  و زیباترین فواره ها را دارد. این مجموعه عمارت قدیمی به یک ویلا و باغی به سبک رنسانس تبدیل شده است. این مکان زیبا را باید از نزدیک دید تا زیبایی و عظمت آن را درک کرد.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی 

باغ های بوشارت در کانادا

این باغ های زیبا در کانادا به عنوان مکان تاریخی و ملی این کشور شناخته می شود . گل های رز غنچه در تابستان ، گل آرایی در باغ های ژاپنی در پاییز ، ظاهرمعما گونه و مبهم باغ در زمستان و تولد و جان گرفتن طبیعت در بهار این مکان را دل ربا کرده است و بر جذابیت آن افزوده است .

این باغ های زیبا سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده و گردشگر به خود جذب می کند .

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی

 

بوستان آبی فورت وورث در تگزاس

در این بوستان فواره و آب نماهای زیادی وجود دارد. آب از روی تراس ها می رود تا به داخل استخر در میانه این سازه می رسد. بیش از 500 گونه گیاه در این بوستان وجود دارد که در اطراف فواره است. صدای آب و ریزش آن به داخل استخر با طبیعت سرسبز اطرافش به آدمی آرامش می دهد که این آرامش در کنار زیبایی گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی

 

طبیعت استورهد در انگلیس

استان استوردهد در انگلیس باغ های زیبایی به همراه یک عمرات و یک دهکده دارد . این منطقه با معماری ای به سبک یونانی ، یک دریاچه مصنوعی و معبد هرکول و آپولو بسیار زیبا و جذاب است و این عصر تاریخی یونان باستان را از نو در این نقطه از جهان بازآفرینی کرده است .

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی

 

پارک حجاری های مینیاپولیس در آمریکا

این پارک دائما در حال تغییر است و طبیعت زیبا و سرسبزی دارد. قاشق معروف که یک گیلاس روی نوک آن است در اصل یک پل است. این پارک به عنوان یک جاذبه برای گردشگران است و در کنار طبیعت زیبایش به طور بصری در مورد هنر شهری و معاصر به بازدیدکنندگان معرفی می شود.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی 

مجموعه سن ساچی در آلمان

این مجموعه به عنوان یک کاخ تابستانی فردریک کبیر و شاه پروس در نزدیکی برلین ساخته شده است. در این کاخ مجسمه های امپراتوران رومی، یک خانه چای به سبک چینی، بالکن های طلایی رنگ، تزئینات و دکوراسیون طلایی و باغ گلی به سبک باروک می باشد. بازدیدکنندگان و گردشگران زیادی از این مجموعه دیدن می کنند و از طبیعت سرسبز آن لذت می برند.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنیتاريخ : دوشنبه ۱ تیر ۱۳٩٤ | ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : kourosh hasanpour | نظرات ()

پارک جنگلی ماسوله

شهر ماسوله بسیار زیباست که در گذشته به نام شهر صخره ها معروف بوده است  و پارک جنگلی ای دارد که بیش از 2000 هکتار وسعت دارد و اکثر قسمت های این پارک کوهستانی است. فاصله این پارک تا مرکز استان 62 کیلومتر و تا فومن 35 کیلومتر  است .

معماری سنتی بناهای ماسوله که با اصول مهندسی سنتی به سمت کوهپایه ساخته شده است و چشم اندازی به صورت پلکانی از کوه به دره دارد . این پارک جنگلی با این ویژگی منحصر به فرد سالانه گردشگران زیادی را جذب می کند .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

کوه سهند تبریز

سهند نام قله و آتش فشانی در  تبریز است که در شمال مراغه و شرق آذرشهر و غرب بستان آباد قرار گرفته است . این رشته کوه با 17 قله ارتفاع 3000 متر دارد . رشته کوه سهند به دلیل تجمع گیاهان ، چمن و گل زار و مراتع به نام عروس کوه های ایران شناخته شده است .

بلندترین قله سهند ، قوچ گلی داغی است که 3707 متر ارتفاع دارد و یکی از مرتفع ترین نقطه استان است .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

پارک جنگلی بی بی یانلو در آستارا

این پارک جنگلی جز جنگل های هیرکانی غربی است و در جنوب غرب شهرستان آستارا قرار دارد و فاصله این پارک تا شهر آستارا 5 کیلومتر است .

این پارک جاذبه طبیعی زیبایی دارد و علاوه بر تنوع گونه های جانوری ، چندین دره با دامنه های پوشیده از جنگل و چندین قله نیز دارد . این پارک منحصر به فرد چشم انداز فوق العاده ای دارد .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

دریاچه نئور

این دریاچه در جاده اردبیل به خلخال و در دامنه رشته کوه باغرو است که شامل دو دریاچه کوچک و بزرگ است . در فصل بهار این دو دریاچه به هم وصل می شوند و یک دریاچه تشکیل می شود .

زمانی که دریاچه پر آب باشد عمق 5 و نیم متر دارد ولی در کل عمق دریاچه 3 متر است. این دریاچه بیش از 220 هکتار است و در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا قرار دارد. سرچشمه این دریاچه ، چشمه های متعدد کف و اطراف دریاچه و بارش باران و برف است که باعت شده است این دریاچه آب شیرینی داشته باشد .

این دریاچه زیستگاه پرندگان مهاجر و ماهی قزل آلاست که قبل از زمستان که دریاچه هنوز یخ نبسته است ، ماهی ها صید می شوند و پس از زمستان دوباره ماهی های کوچک در دریاچه ریخته می شود. هر سال مسابقه ماهی گیری در این دریاچه برگزار می شود .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

دریاچه اوان

دریاچه اوان در قزوین در کنار روستان اوان واقع شده است . این دریاچه بسیار زیباست و یک قطب گردشگری و  جاذبه ایران محسوب می شود .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

آبشار کمر دوغ

این آبشار در استان کهکلویه و بویر احمد واقع شده است . آبشار کمر دوغ 100 متر ارتفاع و بیش از 60 متر عرض دارد . برای رفتن به بخش چاروسا از شهرستان کهکلویه و دیدن این آبشار زیبا باید جاده های کوهستانی را از میان جنگل های بلوط در شمال شهر دهدشت که طول 70 کیلومتر دارد ، طی کنید .

مکان های شگفت انگیز ایرانتاريخ : دوشنبه ۱ تیر ۱۳٩٤ | ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ | نویسنده : kourosh hasanpour | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.