برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر بهمن 88

سیمرغ بلورین بهترین فیلم

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه

بهترین فیلمنامه اقتباسی: مصطفی رستگاری برای فیلم چهل سالگی

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد

محسن طنابنده برای بازی در دو فیلم سنگ اول و هفت دقیقه تا پاییز

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن

سیمرغ بلورین بهترین تدوین

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری

سیمرغ مردمی

سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه

سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس و صحنه

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری

  • وحید مقدسی برای فیلم بیداری رویاها
  • لئو لو برای فیلم ملک سلیمان

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری

  • سیدعلیرضا علویان برای فیلم آناهیتا
  • کی سونگ چانگ برای فیلم ملک سلیمان

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن

نگاه ملی

سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی

پویانمایی

سیمرغ بلورین بخش مسابقه

  • انیمیشن شهر خاموش ساخته امیر مهران
    • دیپلم افتخار به انیمیشن نوازنده ساخته کیانوش عابدی

چشم واقعیت

سیمرغ بلورین بهترین مستند

  • بهترین مستند بلند: به فیما امامی و رضا دریانوش کارگردانان فیلم جای خالی آقا یا خانم «ب»
  • بهترین مستند کوتاه و نیمه بلند: به رضا فرهمند کارگردان فیلم اتاق صعود
    • دیپلم افتخار به فتح‌الله امیری کارگردان فیلم زندگی در کسوف
    • دیپلم افتخار به سیدحامد نوبری کارگردان فیلم فقط کمی نور

آثار ویدئویی

آثار ویدئویی بلند:

  • دیپلم افتخار به احسان عبدی‌پور کارگردان فیلم افسانه ۹۸
  • دیپلم افتخار به امین فرج‌پور نویسنده فیلمنامه دویدن در میان ابرها

آثار ویدئویی کوتاه

  • سیمرغ بلورین به فرشید اخلاقی‌پور کارگردان فیلم تالار عروسی بوف کور
    • دیپلم افتخار به طوفان نهان‌قدرتی کارگردان فیلم ترانه‌ای برای لوبا

فیلم‌های اول و دوم

  • سیمرغ بلورین: به بهرام توکلی کارگردان فیلم پرسه در مه
  • سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول و دوم: به فیلم نفوذی به تهیه‌کنندگی جمال شورجه و حسن علیمردانی
  • دیپلم افتخار بهترین نویسنده: به جلیل سامان برای فیلم زندگی - احمد کاوری و داود امیریان برای فیلم نفوذی
  • دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری: به تورج اصلانی برای فیلم‌های زمزمه با باد و بدرود بغداد
  • دیپلم افتخار بازیگر نقش اول: به رضا خدادبیگی برای فیلم زندگی
  • دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: به احمد کاوری و مهدی فیوضی برای فیلم نفوذی
  • جایزه ویژه هیات داوران به فیلم زندگی به تهیه‌کنندگی همایون رضاعطاردی

 

بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر (بهمن 89 )

سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی:سعید ملکان(فرزند صبح و آلزایمر)

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه ی رایانه ای:امیر رضا معتمدی(راه آبی ابریشم)

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه ی میدانی:محسن روزبهانی(33 روز)

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس:جرم

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری:جدایی نادر از سیمین

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری:جرم

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:شهاب حسینی(جدایی نادر از سیمین)

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:محسن تنابنده(ندارها)

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:حامد بهداد(جرم)

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل زن:ساره بیات(جدایی نادر از سیمین)

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن:مهناز افشار(سعادت آباد)

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد:مهدی هاشمی(آقا یوسف و آلزایمر)

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن:مهتاب کرامتی(آلزایمر)

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن:ویشکا آسایش(ورود آقایان ممنوع)

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی:کارن همایونفر(جرم)

سیمرغ بلورین بهترین تدوین:واروژ کریم مسیحی(ندارها)

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری:محمود کلاری(جدایی نادر از سیمین)

سیمرغ بلورین بهترین فیلم:مسعود کیمیایی(جرم)

دیپلم افتخار بهرین فلمنامه:آلزایمر

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه:اصغر فرهادی(جدایی نادر از سیمین)

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی:اصغر فرهادی(جدایی نادر از سیمین)

جایزه ی ویژه ی هیئت داوران:داریوش مهرجویی(آسمان محبوب)

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران:جدایی نادر از سیمین

و

سیمرغ طلایی جشنواره:محمد بزرگ نیا(راه آبی ابریشم)



تاريخ : دوشنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩٢ | ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ | نویسنده : kourosh hasanpour | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.