کتابخانه واتیکان :  یکی از محرمانه‌ترین اماکن جهان به شمار رفته و ورود به آن برای عموم ممنوع است. تنها افراد نادری قادر هستند به داخل این کتابخانه که برای کتاب‌ها و دستنوشته‌هایش در کلیه ادوار و نیز نوشته‌های ممنوعه شهرت دارد، وارد شوند

کمپ آموزشی FBI :  یا دفتر تحقیقات فدرال که به آکادمی FBI مشهور است.در این کمپ ماموران جدید این سازمان آموزش دیده و محل آن در شهر کوچک کوانتیکو در ایالت ویرجینیا واقع است.

نیروگاه هسته‌ای فلامانویل :  در غرب شهر شربورگ فرانسه و در حاشیه دریای مانش. تنها تعداد بسیار اندکی از افراد می‌توانند از رازهای این نیروگاه اتمی که به عنوان منطقه ممنوعه دائمی ثبت شده و بنابراین پرواز برفراز آن نیز ممنوع است، آگاه شوند.

 دشت عجیب مملو از آنتن و گیرنده‌های بشقابی :  یکی از مرموزترین اماکن جهان محسوب می‌شود. در سایت منویت هیل در بریتانیا ایستگاه شبکه شنود جهانی اشلون واقع شده است

 ساختمان «واکسهال کراوس»  : محل سرویس‌های مخفی ملکه در حاشیه رودخانه تایمز در شهر لندن که شبیه یک قلعه معاصر است. در این ساختمان سرویس‌های جاسوسی انگلستان از جمله MI5 که مسئول امنیت داخلی است و MI6 که مسئول جاسوسی خارجی و مبارزه ضد تروریستی است، واقع شده است.

 یک پایگاه نیروی هوایی آمریکا واقع در صحرای نوادا است :  که براساس شایعات محل آزمایشات بر روی موجودات فرازمینی است. در پایین عکس تاسیسات نظامی و در قسمت سفید منطقه ممنوعه آن قرار دارد. ZONE 51 از سال 1954 به روی همه اشخاص ممنوع بوده و پلیس داخلی آن افراد کنجکاو را تا فاصله 40 کیلومتری پیرامون آن بازداشت می کنند.

 مقر اینترپل، پلیس بین‌الملل :  در شهر لیون فرانسه که ورود به آن برای عموم ممنوع است. تنها اعضای اینترپل و یا سران کشورها قادر هستند وارد این مکان شوند

 پایگاه یونگبیون  : در کره شمالی که نخستین آزمایش هسته‌ای خود را در روز 9 اکتبر 2006 در این پایگاه انجام داد. علاوه بر تاسیسات هسته‌ای یک کارخانه شیمیایی آزمایشگاه‌ها منطقه غنی‌سازی سوخت هسته‌ای و یک راکتور 5 مگابایتی اتمی نیز در یونگبیون مستقر هستند.

 کمپ دیوید :  در میان یک منطقه مرتفع جنگلی کوهستانی در کوه کاتوکتین قرار دارد. این یک پایگاه نظامی آمریکایی است که در ایالت مریلند واقع شده و بسیار تحت مراقبت قرار دارد. کمپ دیوید از سال 1942 محل گذراندن تعطیلات خصوصی رؤسای جمهور آمریکا است.تاريخ : شنبه ٢٥ آذر ۱۳٩۱ | ۸:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : kourosh hasanpour | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.