باغ های دیدنی دنیا

باغ های کوکنهوف در هلند

هلند به عنوان کشور گل ها شناخته می شود و باغ های کوکنهوف بزرگترین باغ های گل در جهان است. هر روز 7 میلیون پیاز گل در این باغ ها کاشته می شود. در این باغ انواع گل و گیاه وجود دارد. اگر به هلند سفرکردید حتما به این باغ های زیبا نیز سری بزنید و عطر و بوی خوش آن جا را استشمام کنید. رنگ آمیزی زیبای باغ که به خاطر وجود انواع گل می باشد چشم و دل هر بیننده ای را می رباید.

باغ های دیدنی

 

باغ و قلعه مارکوئیساک در فرانسه

در فرانسه در کنار قلعه ها و کاخ های قرن هفدهم، باغ های زیبا و سرسبزی وجود دارد. درختان شمشاد، درختان سرو، سیکلامن یا همان گیاه نگونسار، صنوبرهای سنگی ایتالیایی در این باغ دیده می شود. فرانسه با باغ های سلطنتی ای و معروفش شهرت یافته است. مسیر عبور در این باغ 5  کیلومتر  امتداد دارد.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی 

خانه ییلاقی در ایتالیا

این مکان در تیوولی ایتالیا است و به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شده است. این خانه ییلاقی یکی از زیباترین باغ ها  و زیباترین فواره ها را دارد. این مجموعه عمارت قدیمی به یک ویلا و باغی به سبک رنسانس تبدیل شده است. این مکان زیبا را باید از نزدیک دید تا زیبایی و عظمت آن را درک کرد.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی 

باغ های بوشارت در کانادا

این باغ های زیبا در کانادا به عنوان مکان تاریخی و ملی این کشور شناخته می شود . گل های رز غنچه در تابستان ، گل آرایی در باغ های ژاپنی در پاییز ، ظاهرمعما گونه و مبهم باغ در زمستان و تولد و جان گرفتن طبیعت در بهار این مکان را دل ربا کرده است و بر جذابیت آن افزوده است .

این باغ های زیبا سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده و گردشگر به خود جذب می کند .

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی

 

بوستان آبی فورت وورث در تگزاس

در این بوستان فواره و آب نماهای زیادی وجود دارد. آب از روی تراس ها می رود تا به داخل استخر در میانه این سازه می رسد. بیش از 500 گونه گیاه در این بوستان وجود دارد که در اطراف فواره است. صدای آب و ریزش آن به داخل استخر با طبیعت سرسبز اطرافش به آدمی آرامش می دهد که این آرامش در کنار زیبایی گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی

 

طبیعت استورهد در انگلیس

استان استوردهد در انگلیس باغ های زیبایی به همراه یک عمرات و یک دهکده دارد . این منطقه با معماری ای به سبک یونانی ، یک دریاچه مصنوعی و معبد هرکول و آپولو بسیار زیبا و جذاب است و این عصر تاریخی یونان باستان را از نو در این نقطه از جهان بازآفرینی کرده است .

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی

 

پارک حجاری های مینیاپولیس در آمریکا

این پارک دائما در حال تغییر است و طبیعت زیبا و سرسبزی دارد. قاشق معروف که یک گیلاس روی نوک آن است در اصل یک پل است. این پارک به عنوان یک جاذبه برای گردشگران است و در کنار طبیعت زیبایش به طور بصری در مورد هنر شهری و معاصر به بازدیدکنندگان معرفی می شود.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی 

مجموعه سن ساچی در آلمان

این مجموعه به عنوان یک کاخ تابستانی فردریک کبیر و شاه پروس در نزدیکی برلین ساخته شده است. در این کاخ مجسمه های امپراتوران رومی، یک خانه چای به سبک چینی، بالکن های طلایی رنگ، تزئینات و دکوراسیون طلایی و باغ گلی به سبک باروک می باشد. بازدیدکنندگان و گردشگران زیادی از این مجموعه دیدن می کنند و از طبیعت سرسبز آن لذت می برند.

باغ های دیدنی

باغ های دیدنی

/ 0 نظر / 243 بازدید