ده درخت کهنسال دنیا را بشناسید

Methuselah
یک کاج مخروطی شکل بسیار بزرگ که حدود ۴۸۰۰ سال عمر دارد و در کوچه Methuselah در نوادا واقع شده است . این درخت به نظر میرسد که باید بزرگتر از این اندازه ها باشد اما گمان بر این است که درسال ۱۹۶۴ بنا به دلایلی کوتاه شده است .

سرو ابرکوه
در ایران سروی وجود دارد که حدود ۴۰۰۰ سال عمر دارد . بله سرو ابرکوه درخت بسیار معروف ایرانی که به عنوان سرو زرتشتی هم شناخته میشود . ایرانی ها اعتقادات بسیاری به این درخت دارند و از نظر مذهبی برای آنها دارای اهمیت خاصی است .

سرخدار Llangernyw
قدیمی ترین درخت سرخدار در ولز واقع شد است . این درختان معمولا در قبرستانها یافت میشوند اما این یکی بسیار بزرگ است و در جایگاه مرتعی واقع شده است .

Alerce
این نوع از درختان بیش از ۳۵ میلیون سال است که در جهان شناخته شده اند . قدیمی ترین آنها به حدود ۳۶۰۰ سال پیش برمیگردد .چوب این نوع درختان برای مردم محلی بسیار ارزشمند بوده است چون از آنها برای پوشش سقف خانه هایشان استفاده میکردند و برایشان حتی میتوانست حکم پول را داشته باشد

The Senator
سرو عریان شناخته شده ای که به نام “سناتور” معروف است . اعتقاد بر این است که عمر این درخت به ۳۴۰۰ تا ۳۵۰۰ سال قبل برمیگردد . پس از اندازه گیری جامعه ۵۱۰۰ فوت مکعب از درختان بومی به نظر میرسد که سناتور طولانی ترین درخت در نوع خود میباشد .

پدرخوانده – Patriarch
این نامی است که بر روی این درخت در برزیل گذاشته اند . پدرخوانده یکی از بزرگترین درختان در جنگل آتلانتیک است و گفته شده حدود ۳۰۰۰ سال عمر دارد .

Alyshun
در تایوان این درخت به درخت مقدس شناخته شده است . این درخت برای بودایی ها در تایوان واقعا مقدس است و اعتقاد بر این است که ۳۰۰۰ سال عمر درخت باشد . ارتفاع این درخت در اندازه گیریها ۵۵-۶۰ متر است.

شاه بلوط قدیمی
همه می دانند که “درخت ۱۰۰ اسب ” قدیمی ترین درخت بلوط در جهان است . این درخت غول پیکر در D’Alfio، جاده Linguaglossa در سیسیل واقع شده است. تصور می شود سن این درخت به ۲۰۰۰ – ۴۰۰۰ سال برسد

ژنرال شرمن ها
شناخته شده به عنوان بزرگترین درخت جهان . حجم چوب این درخت را با ۲۷۵ فوت (۸۴ متر) قد و ۱۰۲ فوت (۳۱ متر) محیط محاسبه کنید . این درخت را میتوانید در پارک ملی سکویا ببینید . گفته می شود عمر درخت به ۲۳۰۰ – ۲۷۰۰ سال میرسد

Jhomonsugi
این درخت در در Yakushima ژاپن واقع شده است . این درخت که یکی از قدیمی ترین های این جهان است ۱۶٫۴ متر دور و تنه آن است و بخش هایی از بدنه این درخت در طول سالیان زیاد پوسیده شده است

 

/ 0 نظر / 66 بازدید