چند مکان شگفت انگیز در ایران

پارک جنگلی ماسوله

شهر ماسوله بسیار زیباست که در گذشته به نام شهر صخره ها معروف بوده است  و پارک جنگلی ای دارد که بیش از 2000 هکتار وسعت دارد و اکثر قسمت های این پارک کوهستانی است. فاصله این پارک تا مرکز استان 62 کیلومتر و تا فومن 35 کیلومتر  است .

معماری سنتی بناهای ماسوله که با اصول مهندسی سنتی به سمت کوهپایه ساخته شده است و چشم اندازی به صورت پلکانی از کوه به دره دارد . این پارک جنگلی با این ویژگی منحصر به فرد سالانه گردشگران زیادی را جذب می کند .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

کوه سهند تبریز

سهند نام قله و آتش فشانی در  تبریز است که در شمال مراغه و شرق آذرشهر و غرب بستان آباد قرار گرفته است . این رشته کوه با 17 قله ارتفاع 3000 متر دارد . رشته کوه سهند به دلیل تجمع گیاهان ، چمن و گل زار و مراتع به نام عروس کوه های ایران شناخته شده است .

بلندترین قله سهند ، قوچ گلی داغی است که 3707 متر ارتفاع دارد و یکی از مرتفع ترین نقطه استان است .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

پارک جنگلی بی بی یانلو در آستارا

این پارک جنگلی جز جنگل های هیرکانی غربی است و در جنوب غرب شهرستان آستارا قرار دارد و فاصله این پارک تا شهر آستارا 5 کیلومتر است .

این پارک جاذبه طبیعی زیبایی دارد و علاوه بر تنوع گونه های جانوری ، چندین دره با دامنه های پوشیده از جنگل و چندین قله نیز دارد . این پارک منحصر به فرد چشم انداز فوق العاده ای دارد .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

دریاچه نئور

این دریاچه در جاده اردبیل به خلخال و در دامنه رشته کوه باغرو است که شامل دو دریاچه کوچک و بزرگ است . در فصل بهار این دو دریاچه به هم وصل می شوند و یک دریاچه تشکیل می شود .

زمانی که دریاچه پر آب باشد عمق 5 و نیم متر دارد ولی در کل عمق دریاچه 3 متر است. این دریاچه بیش از 220 هکتار است و در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا قرار دارد. سرچشمه این دریاچه ، چشمه های متعدد کف و اطراف دریاچه و بارش باران و برف است که باعت شده است این دریاچه آب شیرینی داشته باشد .

این دریاچه زیستگاه پرندگان مهاجر و ماهی قزل آلاست که قبل از زمستان که دریاچه هنوز یخ نبسته است ، ماهی ها صید می شوند و پس از زمستان دوباره ماهی های کوچک در دریاچه ریخته می شود. هر سال مسابقه ماهی گیری در این دریاچه برگزار می شود .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

دریاچه اوان

دریاچه اوان در قزوین در کنار روستان اوان واقع شده است . این دریاچه بسیار زیباست و یک قطب گردشگری و  جاذبه ایران محسوب می شود .

مکان های شگفت انگیز ایران

 

آبشار کمر دوغ

این آبشار در استان کهکلویه و بویر احمد واقع شده است . آبشار کمر دوغ 100 متر ارتفاع و بیش از 60 متر عرض دارد . برای رفتن به بخش چاروسا از شهرستان کهکلویه و دیدن این آبشار زیبا باید جاده های کوهستانی را از میان جنگل های بلوط در شمال شهر دهدشت که طول 70 کیلومتر دارد ، طی کنید .

مکان های شگفت انگیز ایران

/ 0 نظر / 300 بازدید